Stránka 1 z 1

Změna v osobě faráře vyškovské farnosti

PříspěvekNapsal: úte 22. kvě 2012 19:21:37
od emtee_cz
Pro mnohé z vás, na vyškovsku, to bude asi velký šok. Od 1. srpna vás čeká změna v osobě vašeho duchovního správce. Aby nedocházelo k nějakým nedorozuměním nebo špatným výkladům, dovolím si vás seznámit se skutečnostmi, které provázejí tuto změnu.
Našemu brněnském bratru biskupovi se nabídla sestra farářka ThDr. Světluše Košíčková z Brna - Tuřan, že by ráda byla farářkou na vyškovsku. Po velikonocích proběhlo jednání v této věci na diecézní radě. Moje osobní stanovisko jsem nechal zapsat do zápisu a vám je zde cituji: " Se změnou sice nesouhlasím, ale respektuji rozhodnutí bratra biskupa a diecézní rady."
V praxi to znamená, že do 31.7.2012 budu vašim farářem, pokud se ještě stanovisko nezmění. Od 1.8.2012 budete mít novou sestru farářku ThDr. Světluši Košíčkovou. Moje velká prosba k vám: "BYL BYCH VELICE NEŠŤASTNÝ, KDYBYSTE NA TUTO ZMĚNU REAGOVALI VE STYLU, TAK MY UŽ NEBUDME CHODIT NA BOHOSLUŽBY. Byla by to především moje prohra, že místo na Krista jste byli svázaní toliko s moji osobou." Naopak bych vás chtěl poprosit:" DEJTE SESTŘE FARÁŘCE MOŽNOST VÁS OSLOVIT, AŤ ROZVINE JINOU FORMU PRÁCE NEŽ NA KTEROU JSTE BYLI ZVYKLÍ U MNE A NEDĚLEJTE NĚJAKÁ UKVAPENÁ ROZHODNUTÍ. DĚKUJI PŘEDEM!"
Prožil jsem s vámi v Ježkovicích a Ruprechtově od roku 1999 krásných třináct a půl roku, ve Vyškově, Račicích, Rousínově a Švábenicích od roku 2001 krásných téměř dvanáct roků. Za celou historii vyškovské farnosti jsem byl, a to rád, nejdéle zde sloužícím duchovním správcem. Tuto nastalou skutečnost můžeme patrně jen přijmout a vy se těšit na to, že budete mít lepšího faráře, než jste měli doposud. Vás Vám v Kristu oddaný bratr Martin.