Změna v osobě faráře vyškovské farnosti

Aktuální informace od bratra faráře...
e-mail: fararmartin@seznam.cz
Mobil: 777 707 709
Pravidla fóra
Odstavec pravidel využiji k tomu, abych napsal něco o sobě...
Jmenuji se Martin Kopecký. Narodil jsem se sice v Boskovicích, ale celý život jsem prožil v Blansku. Duchovním správcem blanenské farnosti jsem od roku 2000, v ostatních farnostech od roku 2001 administrátorem, ale už od roku 1995 jsem zde byl kazatelem. Mám rád své poslání v tomto kraji, i když projít a přežít všechna úskalí, být farářem v 21. století nejsou nikterak jednoduchá. Poznal jsem, že víra má pro mě osobně i pro druhé nejen smysl, ale i sílu. Není pro mě berličkou, ale pevnou půdou pod nohama. Apoštol Pavel (můj svědek víry) osm hodin denně pracoval – šil stany, osm hodin vyučoval ve víře a osm hodin spal – odpočíval. Snažím se přes dílčí nezdary podobně jít svojí kněžskou službou. Snažím se tedy udržet si co největší kontakt s každodenní realitou života mezi lidmi. V občanském povolání pracuji 15 let jako stavbyvedoucí na stavbách v Blansku a okolí, v konfrontaci se vším, co náš čas nese s sebou, proto si také dovolím říci, že rozumím obyčejným lidem i problémům každodenního života. S manželkou Ivanou (pracuje jako učitelka zpěvu v ZUŠ Blansko) se snažíme vychovávat děti Petra a Martina.

Rád se s Vámi se všemi uvidím. Mám rád lidi, a když cítím, že lidé dovedou tuto službu ocenit tím, že přijdou, pobaví se, obyčejně lidsky dovedou přijímat, je to pohlazení po duši všem.
Zkuste i Vy objevovat tuto krásu stránky lidského života. Těším se s vámi na jakákoliv setkání - zde na info-portále i na ta virtuální , internetová.

Změna v osobě faráře vyškovské farnosti

Příspěvekod emtee_cz » úte 22. kvě 2012 19:21:37

Pro mnohé z vás, na vyškovsku, to bude asi velký šok. Od 1. srpna vás čeká změna v osobě vašeho duchovního správce. Aby nedocházelo k nějakým nedorozuměním nebo špatným výkladům, dovolím si vás seznámit se skutečnostmi, které provázejí tuto změnu.
Našemu brněnském bratru biskupovi se nabídla sestra farářka ThDr. Světluše Košíčková z Brna - Tuřan, že by ráda byla farářkou na vyškovsku. Po velikonocích proběhlo jednání v této věci na diecézní radě. Moje osobní stanovisko jsem nechal zapsat do zápisu a vám je zde cituji: " Se změnou sice nesouhlasím, ale respektuji rozhodnutí bratra biskupa a diecézní rady."
V praxi to znamená, že do 31.7.2012 budu vašim farářem, pokud se ještě stanovisko nezmění. Od 1.8.2012 budete mít novou sestru farářku ThDr. Světluši Košíčkovou. Moje velká prosba k vám: "BYL BYCH VELICE NEŠŤASTNÝ, KDYBYSTE NA TUTO ZMĚNU REAGOVALI VE STYLU, TAK MY UŽ NEBUDME CHODIT NA BOHOSLUŽBY. Byla by to především moje prohra, že místo na Krista jste byli svázaní toliko s moji osobou." Naopak bych vás chtěl poprosit:" DEJTE SESTŘE FARÁŘCE MOŽNOST VÁS OSLOVIT, AŤ ROZVINE JINOU FORMU PRÁCE NEŽ NA KTEROU JSTE BYLI ZVYKLÍ U MNE A NEDĚLEJTE NĚJAKÁ UKVAPENÁ ROZHODNUTÍ. DĚKUJI PŘEDEM!"
Prožil jsem s vámi v Ježkovicích a Ruprechtově od roku 1999 krásných třináct a půl roku, ve Vyškově, Račicích, Rousínově a Švábenicích od roku 2001 krásných téměř dvanáct roků. Za celou historii vyškovské farnosti jsem byl, a to rád, nejdéle zde sloužícím duchovním správcem. Tuto nastalou skutečnost můžeme patrně jen přijmout a vy se těšit na to, že budete mít lepšího faráře, než jste měli doposud. Vás Vám v Kristu oddaný bratr Martin.


emtee_cz
Administrátor
 
Příspěvky: 155
Registrován: pát 31. pro 2010 11:11:28

Zpět na Farář Martin Kopecký

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron